Rezonans magnetyczny na NFZ

Wreszcie udało mi się rozwiązać moje problemy z kolanem.  Jestem nieaktywnym biegaczem, tak chyba mogę się nazwać jako maratończyk i zdobywca Korony Półmaratonów Polskich. Moja nieaktywność jest spowodowana problemami z kolanami, które niestety często spotykają biegaczy ważących nieco więcej niż typowy maratończyk.

Kiedy pojawił się problem z lewym kolanem udałem się na badanie USG do Kalisza. Dowiedziałem się, że jest tam bardzo dobry lekarz, który celnie opisuje wynik badań. Diagnoza była taka, że w lewym kolanie pękła łąkotka.  To był spory cios, jako że zapisany już byłem na maraton w Krakowie. Lekarz stwierdził, że najbezpieczniej będzie zmienić sport na mniej urazowy. Niestety nie jest tak łatwo zrezygnować z własnych planów. Wróciłem po krótkiej przerwie do biegania i kolano nie bolało. Niestety prawdopodobnie oszczędzając podświadomie lewe kolano mocniej obciążałem prawe i stało się to, co stać się pewnie musiało.  Ból prawego kolana skutecznie uniemożliwił mi bieganie.

Tym razem jednak postawiłem na dokładniejsze badanie rezonansem magnetycznym. Szukałem w Koninie placówki, która realizuje takie badania na NFZ. Niestety większość poradni miała tak odległe terminy, że jedyną opcją było by badanie rezonansem magnetycznym prywatnie. Ta opcja była jednak dla mnie ostatecznością. Nie po to płacimy tyle składek, żeby płacić za dodatkowe badania. Chciałem poczekać kilka miesięcy, bo brakuje mi już dwie donacje do uzyskania odznaczenia Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi, wtedy szansa na szybsze dostanie się na badanie jest większa.

W międzyczasie znalazłem jednak w Koninie poradnię rezonansu magnetycznego, która jako że świadczy usługi na NFZ od niedawna, miała całkiem przystępne terminy. Do poradni SUPRAMED s.c., która znajduje się na Wojska Polskiego, udało mi się dostać bardzo szybko. Badanie odbyło się na nowoczesnym sprzęcie, a lekarz ortopeda konsultujący ze mną wyniki badania był rzeczowy i bardzo pomocny. Diagnoza jest niestety taka, że będę musiał przejść zabieg, ale są nadzieje, że uda mi się dość szybko wrócić do aktywności fizycznej. Prawdopodobnie nie będzie to już jednak bieganie, nieco bezpieczniejszy rower.

Jeśli macie problemy ze zdrowiem i szukacie rezonansu magnetycznego w Koninie to zdecydowanie polecam Wam poradnię SUPRAMED!